Monografija "Babtai"

Žemėlapis

Babtų bendruomenė

11222

Kiekvienas iš mūsų esame vartotojai ir, tuo pačiu, atliekų turėtojai. Įvairiais teisės aktais yra nustatyta atliekų kaupimo, rinkimo, rūšiavimo, išvežimo normos ir taisyklės. Pastebima tendencija – atliekų kiekiai nuolat didėja, dėl to turi augti ir atliekų išvežimo kainos. Vienas iš būdų išvengti šios paslaugos brangimo – patiems rūšiuoti atliekas. Išrūšiuotos atliekos tampa antrinėmis, perdirbimui tinkamomis žaliavomis, jų surinkimas atsiperka, todėl gyventojams nieko nekainuoja. Išrūšiavus, žymiai sumažėja tikrų atliekų, važiuojančių į sąvartynus, kiekis.
Įgyvendinant šią programą Kauno rajono savivaldybė atnaujino visas komunalinių atliekų surinkimo aikšteles – išklojo trinkelėmis, aptvėrė, pastatė naujus konteinerius komunalinėms atliekoms (keturkampius, 1,1 m3 talpos) ir po 3 naujus, varpo formos konteinerius antrinėms atliekoms – stiklui, plastikui ir popieriui. Ant kiekvieno užrašyta ką galima ir ko negalima dėti.
Tik tai, kas netinka į ,,varpus‘‘ galima dėti į komunalinių atliekų konteinerius. Viskas arti, viskas vienoje vietoje – belieka tik rūšiuoti.
Individualių valdų savininkai iki šiol tik didesnėse gyvenvietėse buvo gavę 240 ltr. talpos ,,mėlynuosius“ antrinių atliekų konteinerius, kurie pagal grafikus yra išvežami nemokamai. 2018 m. Kauno rajono savivaldybė nupirko dar 10 tūkst. vienetų tokių konteinerių tiems, kurie jų neturėjo. Jeigu kas nors jų dar negavo, prašome skambinti į seniūniją, pasistengsime aprūpinti.
Ir dar. Seniūnija kasmet sumoka po 16-18 tūkst. Eur. už kapinių šiukšlių išvežimą. Tai mūsų visų pinigai, kuriais galima sutaupyti kitiems poreikiams. O sutaupyti galima, nes atsirado ,,gudruolių“, kurie į kapinių konteinerius veža savo buitines atliekas. Labai prašome pastebėjus tokius pažeidėjus, užfiksuoti automobilio valstybinius numerius ir informuoti seniūniją. Savo ruožtu su Viešosios tvarkos skyriumi planuojame bent laikinai pastatyti slaptas kameras šalia kapinių konteinerių.
Perspėjame – baudos už atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimus didelės. Žymiai pigiau tvarkytis civilizuotu būdu. Ir sąžinė ramesnė, ir prieš kaimynus negėda.
Babtų seniūnas Jonas Praškevičius