Babtų bendruomenė

MAISTAS

 

Kauno rajono savivaldybės administracijos BABTŲ seniūnijos numatomų taisyti kelių eiliškumas

1

2

 

 

 

 

 

NTAKD 

 

Darnūs namai

 

 

 

 

Vandens plakatas 

 

 

 

Plakatas

 

 

 

PADOVANOKIM KNYGĄ VAIKAMS page 0001

 

 

 

 

Fiksavimas111112

 

 

 

Techninė apžiūra2019

 

Image result for energetikos ministerija

INFORMACIJA APIE PLANUOJAMĄ TEIKTI PARAMĄ INDIVIDUALIŲ NAMŲ SAVININKAMS

Įgyvendinant vieną iš svarbiausių Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos tikslų – užtikrinti subalansuotą ir tvarią atsinaujinančių išteklių plėtrą bei didinti energijos vartojimo efektyvumą, 2019 m. gegužės mėnesį Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra planuoja skelbti kvietimus fiziniams asmenims gauti paramą neefektyvių biomasę naudojančių šildymo katilų keitimui į efektyvius biokuro katilus arba šilumos siurblius ir mažos iki 10 kW galios saulės elektrinių įrengimui.

Kilus klausimams prašome kreiptis Energetikos ministerijos specialistus:

dėl paramos kečiant biokuro katilus – Reda Lichadziauskienė, tel. (8 5) 203 4679 papild. 6, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.;
dėl paramos saulės elektrinėms – Sergej Garbar, tel. (8 5) 203 4667, 4, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ir Renata Ambrazevičienė, Tel. (8 5) 203 4679 papild. 8, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..">Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Daugiau informacijos rasite Energetikos ministerijos tinklalapiuose: http://enmin.lrv.lt/ ir https://www.apva.lt/

 

 

 

 

 

 

Fiksavimas11111

 

 

11222

Dar kartą dėl atliekų tvarkymo

Kiekvienas iš mūsų esame vartotojai ir, tuo pačiu, atliekų turėtojai. Įvairiais teisės aktais yra nustatyta atliekų kaupimo, rinkimo, rūšiavimo, išvežimo normos ir taisyklės. Pastebima tendencija – atliekų kiekiai nuolat didėja, dėl to turi augti ir atliekų išvežimo kainos. Vienas iš būdų išvengti šios paslaugos brangimo – patiems rūšiuoti atliekas. Išrūšiuotos atliekos tampa antrinėmis, perdirbimui tinkamomis žaliavomis, jų surinkimas atsiperka, todėl gyventojams nieko nekainuoja. Išrūšiavus, žymiai sumažėja tikrų atliekų, važiuojančių į sąvartynus, kiekis.

Įgyvendinant šią programą Kauno rajono savivaldybė atnaujino visas komunalinių atliekų surinkimo aikšteles – išklojo trinkelėmis, aptvėrė, pastatė naujus konteinerius komunalinėms atliekoms (keturkampius, 1,1 m3 talpos) ir po 3 naujus, varpo formos konteinerius antrinėms atliekoms – stiklui, plastikui ir popieriui. Ant kiekvieno užrašyta ką galima ir ko negalima dėti.

Tik tai, kas netinka į ,,varpus‘‘ galima dėti į komunalinių atliekų konteinerius. Viskas arti, viskas vienoje vietoje – belieka tik rūšiuoti.

Individualių valdų savininkai iki šiol tik didesnėse gyvenvietėse buvo gavę 240 ltr. talpos ,,mėlynuosius“ antrinių atliekų konteinerius, kurie pagal grafikus yra išvežami nemokamai. 2018 m. Kauno rajono savivaldybė nupirko dar 10 tūkst. vienetų tokių konteinerių tiems, kurie jų neturėjo. Jeigu kas nors jų dar negavo, prašome skambinti į seniūniją, pasistengsime aprūpinti.

Ir dar. Seniūnija kasmet sumoka po 16-18 tūkst. Eur. už kapinių šiukšlių išvežimą. Tai mūsų visų pinigai, kuriais galima sutaupyti kitiems poreikiams. O sutaupyti galima, nes atsirado ,,gudruolių“, kurie į kapinių konteinerius veža savo buitines atliekas. Labai prašome pastebėjus tokius pažeidėjus, užfiksuoti automobilio valstybinius numerius ir informuoti seniūniją. Savo ruožtu su Viešosios tvarkos skyriumi planuojame bent laikinai pastatyti slaptas kameras šalia kapinių konteinerių.

Perspėjame – baudos už atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimus didelės. Žymiai pigiau tvarkytis civilizuotu būdu. Ir sąžinė ramesnė, ir prieš kaimynus negėda.

Babtų seniūnas Jonas Praškevičius

 

 


SKELBIMAS