Babtų bendruomenė

Liepos 1d.

Babtiškiai gražiai paminėjo čia dirbusio kunigo Ričardo Mikutavičiaus netekties 20-ąsias metines. Pilnutėlė bažnyčia klausė aktorės, radijo diktorės Dalios Stonytės skaitomų R.Mikutavičiaus eilių, palydimų prof. P.Kuncos smuiko, Ž.Karkauskaitės pianino, kompozitoriaus prof.M.Urbaičio muzikos.

Liepos 2d.

Prasidėjo aikštelių atliekų konteineriams statyba. Pabaigus darbus kiekvienoje aikštelėje bus pastatyti buitinių atliekų ir antrinių žaliavų rūšiavimo konteinerių komplektai. Atsižvelgiant į gyventojų pageidavimus kai kur buvo pakeista aikštelės vieta, tačiau ne visur tam buvo galimybių dėl požeminių komunikacijų, sanitarinių normų.

Liepos 4d.

Žemaitkiemio (Babtyno) dvare į dangų kilo didžiuliai ant šilko tapyti paveikslai – taip baigėsi tarptautinis aitvarų pleneras. Aitvarai jau nusileido, bet dvare iki rudens dar galima pažiūrėti dvi fotoparodas.

Liepos 6d.

Babtų saviveiklininkai giedojo himną Vilniuje, o Babtuose jiems pritarė (miestelio centre vyko tiesioginė Dainų šventės transliacija) šimtinis choras. Vyriausiems choristams virš 80, o 3 jauniausieji pritarė iš vežimėlių. Po to dar kartą peržiūrėtas filmas ,,Babtams – 610“, sukurtas dar 2004m.

Liepos 12d.

Viena iš gražiausių Babtų tradicijų – abiturientų eisena per visą miestelį, nuo gimnazijos iki iškilmių salės Institute. Kartu su 68-ąja gimnazijos laida eisenoje dalyvavo ir Kauno rajono savivaldybės meras V.Makūnas.

Liepos 13-15d.

Babtų seniūnijos delegacija dalyvavo Latvijoje, Tukumo mieste vykusioje ,,Rožių šventėje“. Šventėje dalyvavo Prancūzijos, Vokietijos, Lenkijos, Švedijos, Rusijos, Ukrainos, Gruzijos savivaldybių delegacijos. Lietuvą atstovavo Plungės savivaldybė ir Babtų seniūnija. Tukumas – Latvijos ,,rožių sostinė“, tokia šventė organizuojama jau šeštą kartą. Fantastiška šventė, tai reikia pamatyti.

Liepos 14d.

Žalgirio parke paminėtos Žalgirio mūšio 608-osios metinės. Koncertavo kaimo kapelos, susirinkusieji vaišinosi karšta sriuba, o iš dangaus visus pasveikino KOP sraigtasparnis, ūkininkas P.Staliūnas su savo lėktuvu.

Liepos 16d.

Gražiai padirbėjo ,,Kauno keliai“. Baigta asfaltuoti Pavasario g. Babtuose, Šaltinių g. Muniškiuose. Nauja danga paklota maždaug trečdalyje Žemdirbių g. Pagynėje, mažiau nuo dulkių kentės Jugintų daugiabučiai. Suremontuota ir visiškai išlūžusi Zacyšiaus kaimo kelio atkarpa. Šie darbai buvo patvirtinti seniūnaičių sueigoje praeitų metų lapkričio mėn.

Liepos 17d.

S.Dariaus ir S.Girėno skrydžio 85-ąsias metines babtiškiai gražiai paminėjo prie šiems tautos didvyriams skirto paminklo. Grojo Babtų.k.c. orkestras ,,Algupys“, vaikai gamino ,,Lituanikos“ modeliukus, po to gaudė iš dangaus krentančius saldainius. Gražų aviacijos pasirodymą dovanojo ANBO eskadrilė ir Babtų medelynas. Šalia gausiai dalyvavusių seniūnijos gyventojų, švente džiaugėsi ir didelis būrys ispanų studentų, talkinusių Babtų parapijai.

Liepos 20d.

Seniūnas Jonas Praškevičius išėjo atostogų iki rugpjūčio 16d.