Babtų bendruomenė

Nuo 2016-01-01 įsigaliojo nauja ,,Gyvenamosios vietos deklaravimo“ įstatymo redakcija, kurioje numatyta:

  1. Asmenys, kurie iki 2016-01-01 deklaruodami savo gyvenamąją vietą nebuvo nurodę visų gyvenamosios vietos adresą sudarančių duomenų (naujai suteiktų adresų su gatvių pavadinimais ir numeriais), privalo tai padaryti per 6 mėn. t.y. iki 2016-07-01. Jeigu turtas registruotas bendruoju adresu, pvz. Piepalių k., turto savininkas privalo nuvykti į Registrų centrą (Sapiegos g. 5) ir perregistruoti turtą tiksliu adresu (su gatvės pavadinimu ir namo Nr.). Po to su patikslintais dokumentais atvykti į seniūniją ir perdeklaruoti gyvenamąją vietą tiksliu adresu.
  2. Asmenys privalo naujai deklaruoti gyvenamąją vietą per 15 d.d. nuo pareigos deklaruoti gyvenamąją vietą atsiradimo.
  3. Administracinių teisės pažeidimo kodekso 201-2 str. už gyvenamosios vietos deklaravimo duomenų nepateikimą deklaravimo įstaigai užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 5 iki 14 eurų.
  4. Labai pasikeitė neturinčių gyvenamosios vietos asmenų deklaravimas (prie KRS). Asmenys įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą privalo per 6 mėn. nuo 2016-01-01 iš naujo kreiptis į seniūniją dėl įtraukimo į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą pagal naujus kriterijus, taikomus šiems asmenims.